Finans-SM 2019 by Carneo - Kvalomgång | ||||||||||||||||||
Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Grupp A - Bana 1 | Grupp B - Bana 2 | Grupp C - Bana 3 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
12:10 - 12:30 | Holtsjö & Sund | - | Brögger & Holm | 1-8 | 12:10 - 12:30 | Johanson & Linder | - | Bergström & Sundberg | 0-7 | 12:10 - 12:30 | Fatehi & Soleymani | - | Kohl & Svedin | 8-1 | ||||
12:30 - 12:50 | Ricksten & Svärd | - | Trulsson & Herin | 7-2 | 12:30 - 12:50 | Barnekow & von Sydow | - | Andersson & Frick | 0-13 | 12:30 - 12:50 | Groth & Olsson | - | Brantmark & Peterson | 1-8 | ||||
12:50 - 13:10 | Holtsjö & Sund | - | Trulsson & Herin | 5-1 | 12:50 - 13:10 | Johanson & Linder | - | Andersson & Frick | 2-7 | 12:50 - 13:10 | Fatehi & Soleymani | - | Brantmark & Peterson | 4-3 | ||||
13:10 - 13:30 | Ricksten & Svärd | - | Brögger & Holm | 3-6 | 13:10 - 13:30 | Barnekow & von Sydow | - | Bergström & Sundberg | 0-14 | 13:10 - 13:30 | Groth & Olsson | - | Kohl & Svedin | 3-4 | ||||
13:30 - 13:50 | Holtsjö & Sund | - | Ricksten & Svärd | 1-6 | 13:30 - 13:50 | Johanson & Linder | - | Barnekow & von Sydow | 11-0 | 13:30 - 13:50 | Fatehi & Soleymani | - | Groth & Olsson | 8-1 | ||||
13:50 - 14:10 | Trulsson & Herin | - | Brögger & Holm | 0-11 | 13:50 - 14:10 | Andersson & Frick | - | Bergström & Sundberg | 1-9 | 13:50 - 14:10 | Brantmark & Peterson | - | Kohl & Svedin | 6-1 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
1 - | Jacob Brögger & Peder Holm | 6 poäng och gameskillnaden +21 | 1 - | Niklas Bergström & Martin Sundberg | 6 poäng och gameskillnaden +29 | 1 - | Dadmehr Fatehi & Baharak Soleymani | 6 poäng och gameskillnaden +15 | ||||||||||
2 - | Thomas Ricksten & Emma Svärd | 4 poäng och gameskillnaden +7 | 2 - | Henrik Andersson & Alexander Frick | 4 poäng och gameskillnaden +10 | 2 - | Johan Brantmark & Jonas Petersson | 4 poäng och gameskillnaden +11 | ||||||||||
3 - | Johan Holtsjö & Johan Sund | 2 poäng och gameskillnaden -8 | 3 - | Roger Johanson & Svante Linder | 2 poäng och gameskillnaden -11 | 3 - | Tobias Kohl & Johan Svedin | 2 poäng och gameskillnaden -11 | ||||||||||
4 - | Henrik Trulsson & Martin Herin | 0 poäng och gameskillnaden -20 | 4 - | Micaela Barnekow & Oscar von Sydow | 0 vinster och gameskillnaden -38 | 4 - | Mats Groth & Daniel Olsson | 0 poäng och gameskillnaden -15 | ||||||||||
Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 12:10-14:10 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Grupp D - Bana 4 | Grupp E - Bana 5 | Grupp F - Bana 6 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
12:10 - 12:30 | Odlander & Tham | - | Meyer & Söderberg | 3-3 | 12:10 - 12:30 | Axsäter & Strandberg | - | Bark & Schalin | 9-0 | 12:10 - 12:30 | Billgert & Pousette | - | Molin & Stenberg | 3-3 | ||||
12:30 - 12:50 | Cronqvist & Vernmark | - | Bergström & Jacobsson | 1-9 | 12:30 - 12:50 | Bergman & Svensson | - | Jacobsson & Wingemark | 0-5 | 12:30 - 12:50 | Fråhn & Lundgren | - | Ekblom & Ericsson | 5-3 | ||||
12:50 - 13:10 | Odlander & Tham | - | Bergström & Jacobsson | 0-11 | 12:50 - 13:10 | Axsäter & Strandberg | - | Jacobsson & Wingemark | 0-13 | 12:50 - 13:10 | Billgert & Pousette | - | Ekblom & Ericsson | 2-4 | ||||
13:10 - 13:30 | Cronqvist & Vernmark | - | Meyer & Söderberg | 4-2 | 13:10 - 13:30 | Bergman & Svensson | - | Bark & Schalin | 5-2 | 13:10 - 13:30 | Fråhn & Lundgren | - | Molin & Stenberg | 2-4 | ||||
13:30 - 13:50 | Odlander & Tham | - | Cronqvist & Vernmark | 3-5 | 13:30 - 13:50 | Axsäter & Strandberg | - | Bergman & Svensson | 5-3 | 13:30 - 13:50 | Billgert & Pousette | - | Fråhn & Lundgren | 2-2 | ||||
13:50 - 14:10 | Bergström & Jacobsson | - | Meyer & Söderberg | 7-0 | 13:50 - 14:10 | Jacobsson & Wingemark | - | Bark & Schalin | 13-0 | 13:50 - 14:10 | Ekblom & Ericsson | - | Molin & Stenberg | 4-3 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
1 - | Fredrik Bergström & Rikard Jacobsson | 6 poäng och gameskillnaden +26 | 1 - | Magnus Jacobsson & Joakim Wingemark | 6 poäng och gameskillnaden +31 | 1 - | Niklas Ekblom & Krister Ericsson | 4 poäng och gameskillnaden +1 | ||||||||||
3 - | Thomas Cronqvist & Martin Vernmark | 4 poäng och gameskillnaden -4 | 2 - | Hampus Axsäter & Per Strandberg | 4 poäng och gameskillnaden -2 | 2 - | Per Molin & Joakim Stenberg | 3 poäng och gameskillnaden +1 | ||||||||||
2 - | Johan Meyer & Henrik Söderberg | 1 poäng och gameskillnaden -9 | 3 - | Tobias Bergman & Jonas Svensson | 2 poäng och gameskillnaden -4 | 3 - | Mattias Fråhn & Tord Lundgren | 3 poäng och gameskillnaden +/-0 | ||||||||||
4 - | Max Odlander & Philip Rydén Tham | 1 poäng och gameskillnaden -13 | 4 - | Johan Bark & Nils Schalin | 0 poäng och gameskillnaden -25 | 4 - | Staffan Billgert & Martin Pousette | 2 poäng och gameskillnaden -2 | ||||||||||
Finans-SM 2019 by Carneo - Slutspel | ||||||||||||||||||
Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Grupp G - Bana 1 | Grupp H - Bana 2 | Grupp I - Bana 3 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
14:20 - 14:50 | Jacobsson & Wingemark | - | Brögger & Holm | 9-4 | 14:20 - 14:50 | Fatehi & Soleymani | - | Andersson & Frick | 6-5 | 14:20 - 14:50 | Ricksten & Svärd | - | Molin & Stenberg | 5-1 | ||||
14:50 - 15:20 | Bergström & Sundberg | - | Bergström & Jacobsson | 5-10 | 14:50 - 15:20 | Ekblom & Ericsson | - | Brantmark & Petersson | 4-6 | 14:50 - 15:20 | Axsäter & Strandberg | - | Cronqvist & Vernmark | 1-13 | ||||
15:20 - 15:50 | Jacobsson & Wingemark | - | Bergström & Jacobsson | 3-10 | 15:20 - 15:50 | Fatehi & Soleymani | - | Brantmark & Petersson | 10-2 | 15:20 - 15:50 | Ricksten & Svärd | - | Cronqvist & Vernmark | 3-9 | ||||
15:50 - 16:20 | Bergström & Sundberg | - | Brögger & Holm | 12-5 | 15:50 - 16:20 | Ekblom & Ericsson | - | Andersson & Frick | 6-10 | 15:50 - 16:20 | Axsäter & Strandberg | - | Molin & Stenberg | 4-6 | ||||
16:20 - 16:50 | Jacobsson & Wingemark | - | Bergström & Sundberg | 10-5 | 16:20 - 16:50 | Fatehi & Soleymani | - | Ekblom & Ericsson | 14-2 | 16:20 - 16:50 | Ricksten & Svärd | - | Axsäter & Strandberg | 5-5 | ||||
16:50 - 17:20 | Bergström & Jacobsson | - | Brögger & Holm | 13-3 | 16:50 - 17:20 | Brantmark & Petersson | - | Andersson & Frick | 6-4 | 16:50 - 17:20 | Cronqvist & Vernmark | - | Molin & Stenberg | 10-1 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
1 - | Fredrik Bergström & Rikard Jacobsson | 6 poäng och gameskillnaden +22 | 1 - | Dadmehr Fatehi & Baharak Soleymani | 6 poäng och gameskillnaden +21 | 1 - | Thomas Cronqvist & Martin Vernmark | 6 poäng och gameskillnaden +27 | ||||||||||
2 - | Magnus Jacobsson & Joakim Wingemark | 4 poäng och gameskillnaden +3 | 2 - | Johan Brantmark & Jonas Petersson | 4 poäng och gameskillnaden -4 | 2 - | Thomas Ricksten & Emma Svärd | 3 poäng och gameskillnaden -2 | ||||||||||
3 - | Niklas Bergström & Martin Sundberg | 2 poäng och gameskillnaden -3 | 3 - | Henrik Andersson & Alexander Frick | 2 poäng och gameskillnaden +1 | 3 - | Per Molin & Joakim Stenberg | 2 poäng och gameskillnaden -11 | ||||||||||
4 - | Jacob Brögger & Peder Holm | 0 poäng och gameskillnaden -22 | 4 - | Niklas Ekblom & Krister Ericsson | 0 poäng och gameskillnaden -8 | 4 - | Hampus Axsäter & Per Strandberg | 1 poäng och gameskillnaden -14 | ||||||||||
Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 14:20-17:20 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Grupp J - Bana 4 | Grupp K - Bana 5 | Grupp L - Bana 6 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
14:20 - 14:50 | Fråhn & Lundgren | - | Johanson & Linder | 1-8 | 14:20 - 14:50 | Kohl & Svedin | - | Odlander & Tham | 4-5 | 14:20 - 14:50 | Groth & Olsson | - | Barnekow & von Sydow | 11-0 | ||||
14:50 - 15:20 | Bergman & Svensson | - | Holtsjö & Sund | 8-2 | 14:50 - 15:20 | Meyer & Söderberg | - | Billgert & Pousette | 5-3 | 14:50 - 15:20 | Trulsson & Herin | - | Johan Bark & Schalin | 7-2 | ||||
15:20 - 15:50 | Fråhn & Lundgren | - | Holtsjö & Sund | 7-6 | 15:20 - 15:50 | Kohl & Svedin | - | Billgert & Pousette | 8-2 | 15:20 - 15:50 | Groth & Olsson | - | Johan Bark & Schalin | 9-0 | ||||
15:50 - 16:20 | Bergman & Svensson | - | Johanson & Linder | 1-12 | 15:50 - 16:20 | Meyer & Söderberg | - | Odlander & Tham | 1-12 | 15:50 - 16:20 | Trulsson & Herin | - | Barnekow & von Sydow | 8-2 | ||||
16:20 - 16:50 | Fråhn & Lundgren | - | Bergman & Svensson | 4-7 | 16:20 - 16:50 | Kohl & Svedin | - | Meyer & Söderberg | 5-5 | 16:20 - 16:50 | Groth & Olsson | - | Trulsson & Herin | 8-1 | ||||
16:50 - 17:20 | Holtsjö & Sund | - | Johanson & Linder | 2-8 | 16:50 - 17:20 | Billgert & Pousette | - | Odlander & Tham | 3-11 | 16:50 - 17:20 | Johan Bark & Schalin | - | Barnekow & von Sydow | 2-8 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
1 - | Roger Johanson & Svante Linder | 6 poäng och gameskillnaden +24 | 1 - | Max Odlander & Philip Rydén Tham | 6 poäng och gameskillnaden +20 | 1 - | Mats Groth & Daniel Olsson | 6 poäng och gameskillnaden +27 | ||||||||||
2 - | Tobias Bergman & Jonas Svensson | 4 poäng och gameskillnaden -2 | 2 - | Tobias Kohl & Johan Svedin | 3 poäng och gameskillnaden +5 | 2 - | Henrik Trulsson & Martin Herin | 4 poäng och gameskillnaden +4 | ||||||||||
3 - | Mattias Fråhn & Tord Lundgren | 2 poäng och gameskillnaden -9 | 3 - | Johan Meyer & Henrik Söderberg | 3 poäng och gameskillnaden -9 | 3 - | Micaela Barnekow & Oscar von Sydow | 2 poäng och gameskillnaden -11 | ||||||||||
4 - | Johan Holtsjö & Johan Sund | 0 poäng och gameskillnaden -13 | 4 - | Staffan Billgert & Martin Pousette | 0 poäng och gameskillnaden -16 | 4 - | Johan Bark & Nils Schalin | 0 poäng och gameskillnaden -20 | ||||||||||
Finans-SM 2019 by Carneo - Finalspel | ||||||||||||||||||
Final 17:20-18:00 Bana 4 | Bronsmatch 17:20-18:00 Bana 3 | Fritt spel på övriga banor | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | |||||||||||||||||
Bergström & Jacobsson | - | Fatehi & Soleymani | 18-2 | Jacobsson & Wingemark | - | Bergström & Sundberg | 6-2 | |||||||||||
Vinnare av Finans-SM 2019 Fredrik Bergström - Länsförsäkringar Västerbotten Rikard Jacobsson - Länsförsäkringar Västerbotten |
||||||||||||||||||