Finans-SM 2020 by Carneo - Kvalomgång Klass A och B | ||||||||||||||||||
Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Klass A - Grupp 1 - Bana 1 & 3 | Klass A - Grupp 2 - Bana 2 & 4 | Klass B - Grupp 3 - Bana 5 & 7 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
09:40 - 10:10 Bana 1 | Appelgren & Flodin | - | Reinholdsson & Thurby | 11-3 | 09:40 - 10:10 Bana 2 | Groth & Nisses | - | Stenberg & Stockenvall | 14-4 | 09:40 - 10:10 Bana 5 | Sigfrid & Wärn | - | Ekström & Thyblad | 3-13 | ||||
09:40 - 10:10 Bana 3 | Lundmark & Söderlund | - | Andersson & Åberg | 14-4 | 09:40 - 10:10 Bana 4 | Anger & Meyer | - | Jönsson & Möbius | 11-4 | 09:40 - 10:10 Bana 7 | Nordström & Regen | - | Bugday & Strand | 2-13 | ||||
10:20 - 10:50 Bana 1 | Andersson & Åberg | - | Reinholdsson & Thurby | 8-10 | 10:20 - 10:50 Bana 2 | Jönsson & Möbius | - | Stenberg & Stockenvall | 14-0 | 10:20 - 10:50 Bana 5 | Bugday & Strand | - | Ekström & Thyblad | 8-4 | ||||
10:20 - 10:50 Bana 3 | Lundmark & Söderlund | - | Appelgren & Flodin | 7-5 | 10:20 - 10:50 Bana 4 | Anger & Meyer | - | Groth & Nisses | 9-3 | 10:20 - 10:50 Bana 7 | Nordström & Regen | - | Sigfrid & Wärn | 11-3 | ||||
11:00 - 11:30 Bana 1 | Reinholdsson & Thurby | - | Lundmark & Söderlund | 4-9 | 11:00 - 11:30 Bana 2 | Stenberg & Stockenvall | - | Anger & Meyer | 1-10 | 11:00 - 11:30 Bana 5 | Ekström & Thyblad | - | Nordström & Regen | 8-4 | ||||
11:00 - 11:30 Bana 3 | Appelgren & Flodin | - | Andersson & Åberg | 12-5 | 11:00 - 11:30 Bana 4 | Groth & Nisses | - | Jönsson & Möbius | 9-5 | 11:00 - 11:30 Bana 7 | Sigfrid & Wärn | - | Bugday & Strand | 4-10 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
Mathias Lundmark & Anders Söderlund | 3 vinster med gameskillnaden +17 | Niklas Anger & Johan Meyer | 3 vinster med gameskillnaden +22 | Samuel Bugday & Robert Strand | 3 vinster med gameskillnaden +21 | |||||||||||||
Daniel Appelgren & Johan Flodin | 2 vinster med gameskillnaden +13 | Mats Groth & Per Nisses | 2 vinst med gameskillnaden +8 | Fredrik Ekström & Tomas Thyblad | 2 vinst med gameskillnaden +10 | |||||||||||||
Mikael Reinholdsson & Jimmy Thurby | 1 vinst med gameskillnaden -11 | Emil Jönsson & Philip Möbius | 1 vinst med gameskillnaden +3 | Emil Nordström & Andreas Regen | 1 vinst med gameskillnaden -7 | |||||||||||||
Stefan Andersson & Mattias Åberg | 0 vinster med gameskillnaden -19 | Joakim Stenberg & Patrick Stockenvall | 0 vinster med gameskillnaden -33 | Annika Sigfrid & Magnus Wärn | 0 vinster med gameskillnaden -24 | |||||||||||||
Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | Kvalomgång - Klockan 09:30 - 11:30 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Klass B - Grupp 4 - Bana 6 & 8 | Klass B - Grupp 5 - Bana 9 & 11 | Klass B - Grupp 6 - Bana 10 & 12 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
09:40 - 10:10 Bana 6 | Bartholdsson & Hallgren | - | Granlund & Möller | 5-7 | 09:40 - 10:10 Bana 9 | Cronqvist & Vernmark | - | Bohr & Grünau | 14-0 | 09:40 - 10:10 Bana 10 | Lilja & Svedin | - | Adolfsson & Conrad | 3-11 | ||||
09:40 - 10:10 Bana 8 | Johansson & Pizzeghello | - | Eriksson & Nordström | 8-6 | 09:40 - 10:10 Bana 11 | Allberg & Helin | - | Eklund & Thelenius | 4-11 | 09:40 - 10:10 Bana 12 | Bengtsson & Brögger | - | Dickens & Nordström | 10-6 | ||||
10:20 - 10:50 Bana 6 | Eriksson & Nordström | - | Granlund & Möller | 5-9 | 10:20 - 10:50 Bana 9 | Eklund & Thelenius | - | Bohr & Grünau | 14-2 | 10:20 - 10:50 Bana 10 | Dickens & Nordström | - | Adolfsson & Conrad | 8-7 | ||||
10:20 - 10:50 Bana 8 | Johansson & Pizzeghello | - | Bartholdsson & Hallgren | 8-5 | 10:20 - 10:50 Bana 11 | Allberg & Helin | - | Cronqvist & Vernmark | 1-12 | 10:20 - 10:50 Bana 12 | Bengtsson & Brögger | - | Lilja & Svedin | 12-5 | ||||
11:00 - 11:30 Bana 6 | Granlund & Möller | - | Johansson & Pizzeghello | 10-5 | 11:00 - 11:30 Bana 9 | Bohr & Grünau | - | Allberg & Helin | 9-3 | 11:00 - 11:30 Bana 10 | Adolfsson & Conrad | - | Bengtsson & Brögger | 5-10 | ||||
11:00 - 11:30 Bana 8 | Bartholdsson & Hallgren | - | Eriksson & Nordström | 7-6 | 11:00 - 11:30 Bana 11 | Cronqvist & Vernmark | - | Eklund & Thelenius | 10-2 | 11:00 - 11:30 Bana 12 | Lilja & Svedin | - | Dickens & Nordström | 4-12 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
Joakim Granlund & Gunnar Möller | 3 vinster med gameskillnaden +11 | Thomas Cronqvist & Martin Vernmark | 3 vinst med gameskillnaden +33 | Stefan Bengtsson & Jacob Brögger | 3 vinster med gameskillnaden +16 | |||||||||||||
Måns Johansson & Andres Pizzeghello | 2 vinster med gameskillnaden +/-0 | Annica Eklund & Maria Thelenius | 2 vinst med gameskillnaden +11 | Jacob Dickens & Carl Nordström | 2 vinst med gameskillnaden +5 | |||||||||||||
Pär Bartholdsson & Mathias Hallgren | 1 vinster med gameskillnaden -4 | Jonas Bohr & Robert Grünau | 1 vinster med gameskillnaden -20 | Andreas Adolfsson & Marcus Conrad | 1 vinst med gameskillnaden +2 | |||||||||||||
Jonas Eriksson & Fredrik Nordström | 0 vinster med gameskillnaden -7 | Eric Allberg & Staffan Helin | 0 vinster med gameskillnaden -24 | John Lilja & Johan Svedin | 0 vinster med gameskillnaden -23 | |||||||||||||
Finans-SM 2020 by Carneo - Slutspel | ||||||||||||||||||
Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Klass A - Grupp 7 - Bana 1 & 3 | Klass A - Grupp 8 - Bana 2 & 4 | Klass B - Grupp 9 - Bana 5 & 7 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
12:40 - 13:10 Bana 1 | Lundmark & Söderlund | - | Andersson & Åberg | 14-2 | 12:40 - 13:10 Bana 2 | Anger & Meyer | - | Stenberg & Stockenvall | '13-3 | 12:40 - 13:10 Bana 5 | Bugday & Strand | - | Dickens & Nordström | 4-10 | ||||
12:40 - 13:10 Bana 3 | Groth & Nisses | - | Jönsson & Möbius | 9-9 | 12:40 - 13:10 Bana 4 | Appelgren & Flodin | - | Reinholdsson & Thurby | 14-1 | 12:40 - 13:10 Bana 7 | Granlund & Möller | - | Eklund & Thelenius | 12-2 | ||||
13:20 - 13:50 Bana 1 | Lundmark & Söderlund | - | Jönsson & Möbius | 13-2 | 13:20 - 13:50 Bana 2 | Anger & Meyer | - | Reinholdsson & Thurby | 10-2 | 13:20 - 13:50 Bana 5 | Bugday & Strand | - | Eklund & Thelenius | 15-0 | ||||
13:20 - 13:50 Bana 3 | Groth & Nisses | - | Andersson & Åberg | 9-6 | 13:20 - 13:50 Bana 4 | Appelgren & Flodin | - | Stenberg & Stockenvall | 12-2 | 13:20 - 13:50 Bana 7 | Granlund & Möller | - | Dickens & Nordström | 6-5 | ||||
14:00 - 14:30 Bana 1 | Lundmark & Söderlund | - | Groth & Nisses | 14-2 | 14:00 - 14:30 Bana 2 | Anger & Meyer | - | Appelgren & Flodin | 5-8 | 14:00 - 14:30 Bana 5 | Bugday & Strand | - | Granlund & Möller | 9-3 | ||||
14:00 - 14:30 Bana 3 | Jönsson & Möbius | - | Andersson & Åberg | 6-12 | 14:00 - 14:30 Bana 4 | Reinholdsson & Thurby | - | Stenberg & Stockenvall | 10-3 | 14:00 - 14:30 Bana 7 | Eklund & Thelenius | - | Dickens & Nordström | 0-17 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
Mathias Lundmark & Anders Söderlund | 3 vinster med gameskillnaden +35 | Daniel Appelgren & Johan Flodin | 3 vinster med gameskillnaden +26 | Jacob Dickens & Carl Nordström | 2 vinster med gameskillnaden +22 | |||||||||||||
Mats Groth & Per Nisses | 1,5 vinster med gameskillnaden -9 | Niklas Anger & Johan Meyer | 2 vinster med gameskillnaden +15 | Samuel Bugday & Robert Strand | 2 vinster med gameskillnaden +16 | |||||||||||||
Stefan Andersson & Mattias Åberg | 1 vinster med gameskillnaden -9 | Mikael Reinholdsson & Jimmy Thurby | 1 vinst med gameskillnaden -14 | Joakim Granlund & Gunnar Möller | 2 vinster med gameskillnaden +5 | |||||||||||||
Emil Jönsson & Philip Möbius | 0,5 vinster med gameskillnaden -17 | Joakim Stenberg & Patrick Stockenvall | 0 vinster med gameskillnaden -27 | Annica Eklund & Maria Thelenius | 0 vinster med gameskillnaden -42 | |||||||||||||
Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | Slutspel - Klockan 12:30 - 14:30 - Bara gameräkning | ||||||||||||||||
Klass B - Grupp 10 - Bana 6 & 8 | Klass B - Grupp 11 - Bana 9 & 11 | Klass B - Grupp 12 - Bana 10 & 12 | ||||||||||||||||
Resultat | Resultat | Resultat | ||||||||||||||||
12:40 - 13:10 Bana 6 | Cronqvist & Vernmark | - | Johansson & Pizzeghello | 9-4 | 12:40 - 13:10 Bana 9 | Nordström & Regen | - | Lilja & Svedin | 5-8 | 12:40 - 13:10 Bana 10 | Bohr & Grünau | - | Eriksson & Nordström | 4-10 | ||||
12:40 - 13:10 Bana 8 | Bengtsson & Brögger | - | Ekström & Thyblad | 11-4 | 12:40 - 13:10 Bana 11 | Bartholdsson & Hallgren | - | Allberg & Helin | 18-1 | 12:40 - 13:10 Bana 12 | Adolfsson & Conrad | - | Sigfrid & Wärn | 14-2 | ||||
13:20 - 13:50 Bana 6 | Cronqvist & Vernmark | - | Ekström & Thyblad | 12-4 | 13:20 - 13:50 Bana 9 | Nordström & Regen | - | Allberg & Helin | 12-3 | 13:20 - 13:50 Bana 10 | Bohr & Grünau | - | Sigfrid & Wärn | 6-8 | ||||
13:20 - 13:50 Bana 8 | Bengtsson & Brögger | - | Johansson & Pizzeghello | 10-6 | 13:20 - 13:50 Bana 11 | Bartholdsson & Hallgren | - | Lilja & Svedin | 5-10 | 13:20 - 13:50 Bana 12 | Adolfsson & Conrad | - | Eriksson & Nordström | 7-4 | ||||
14:00 - 14:30 Bana 6 | Cronqvist & Vernmark | - | Bengtsson & Brögger | 4-9 | 14:00 - 14:30 Bana 9 | Nordström & Regen | - | Bartholdsson & Hallgren | 5-9 | 14:00 - 14:30 Bana 10 | Bohr & Grünau | - | Adolfsson & Conrad | 0-17 | ||||
14:00 - 14:30 Bana 8 | Ekström & Thyblad | - | Johansson & Pizzeghello | 4-10 | 14:00 - 14:30 Bana 11 | Allberg & Helin | - | Lilja & Svedin | 0-16 | 14:00 - 14:30 Bana 12 | Sigfrid & Wärn | - | Eriksson & Nordström | 4-10 | ||||
Tabell | Tabell | Tabell | ||||||||||||||||
Stefan Bengtsson & Jacob Brögger | 3 vinster med gameskillnaden +16 | John Lilja & Johan Svedin | 3 vinster med gameskillnaden +24 | Andreas Adolfsson & Marcus Conrad | 3 vinster med gameskillnaden +32 | |||||||||||||
Thomas Cronqvist & Martin Vernmark | 2 vinster med gameskillnaden +8 | Pär Bartholdsson & Mathias Hallgren | 2 vinst med gameskillnaden +16 | Jonas Eriksson & Fredrik Nordström | 2 vinst med gameskillnaden +9 | |||||||||||||
Måns Johansson & Andres Pizzeghello | 1 vinster med gameskillnaden -3 | Emil Nordström & Andreas Regen | 1 vinst med gameskillnaden +2 | Annika Sigfrid & Magnus Wärn | 1 vinst med gameskillnaden -16 | |||||||||||||
Fredrik Ekström & Tomas Thyblad | 0 vinster med gameskillnaden -21 | Eric Allberg & Staffan Helin | 0 vinster med gameskillnaden -42 | Jonas Bohr & Robert Grünau | 0 vinster med gameskillnaden -25 | |||||||||||||
Finans-SM 2020 by Carneo - Finalspel | ||||||||||||||||||
Final Klass A - 14:45 - 15:30 Bana 1 | Final Klass B - 14:45 - 15:30 Bana 2 | |||||||||||||||||
Resultat | Resultat | |||||||||||||||||
Lundmark & Söderlund | - | Appelgren & Flodin | 7-10 | Dickens & Nordström | - | Bengtsson & Brögger | 11-11; | |||||||||||
30-0 | ||||||||||||||||||
Herrar A Daniel Appelgren - Nordea John Flodin - Nordea |
Vinnare av
Finans-SM 2020 |
Herrar B Jacob Dickens - Blaq Group Carl Nordström - Blaq Group |
||||||||||||||||