Sveriges största gruppspel - 8 serier - 58 grupper - 924 spelare
Vill du vara med i vårt gruppspel i Nacka, Älvsjö eller Spånga?

bjorn@stolt.se
 
  Tabell för Turnering 23 Antal ospelade matcher
                         Tabell uppdaterad         Sista speltid Älvsjö  Vardag = BS
  Älvsjö V         Backhandsmash      On 15 april 23:00 Älvsjö Helg = BS
  Älvsjö H         Backhandsmash      Sö 12 april 23:00 Nacka = 88
  Nacka D         Ti 24 mars 22:00     Sö 19 april 23:00 Nacka Tjejer = 19
  Nacka T         Ti 24 mars 22:00      Sö 19 april 23:00 Spånga Vardag = 123
  Spånga V       To 26 mars 10:00    Må 13 april 23:00 Spånga Mixed = 23
  Spånga M       To 26 mars 22:00    Må 13 april 23:00 Spånga Helg = 36
  Spånga H       Må 23 mars 14:00    Må 13 april 23:00 Spånga Tjejer = 39
  Spånga T        Fr 27 mars 9:00       Må 13 april 23:00 Totalt = 328
  Nästa turnering: Info kommer senare Resultat i förra serien
  Senaste turnering: Court1 Open 8-9 feb P = laget som får poäng om
    matchen inte spelas senare
  Kommande & tidigare turneringar  
    Poängregler ej spelade matcher
  Nacka Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B1 Sö 20 B1  
  Sö 19 B1 Sö 21 B1  
  Spelschema 4 2 2 3 3 0 1 -13
  Paul Pimmeshofer & Niclas Voltaire 5 5   5 5 6   6 27
  Mats Karlsson & Joacim Löwstett 4 5   3 2 4     14
  Johan Eriksson & Jonathan Mendoza 4 6 5     2   0 13
  Mathias Saving & Niklas Lindin 4 5 1 1 4       11
  Christoffer Lundström & Staffan Malmer 3 1     4 4     9
  Mathias Lind & Fredric Ståhlgren 5 0 3 3 2 0     8
  Erik Jaldevik & Patrik Jaldevik 4 1 3   1 2     7
  Patrick Kalaska & Niklas von Heidenstam 1 1             1
  Nacka Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B2 Sö 20 B2  
  Sö 19 B2 Sö 21 B2  
  Spelschema 4 4 2 2 4 1 0 -11
  Patricia Garcia & Oscar Lundgren 5 1 5 5   4 3   18
  Michel Nordeman & Miguel Muñoz 4 5 4 3   4     16
  Bernt Nordqvist & Christian Rosén 4 6 1   5 3     15
  Peter Lundin & Patrik Wartia 5 3 3   3 2 3   14
  Fabian Lindahl & Sam Rubin 3 3 4     6     13
  Oscar Harjunmaa & Markus Koskinen 4 4 3 3   3     13
  Patrik Ageman & Jonas Noren 4 2 2   1 2     7
  Kalle Boumedienne & Joakim Haglund 5 0 2 1 3 0     6
  Nacka Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B3 Sö 20 B3  
  Sö 19 B3 Sö 21 B3  
  Spelschema 4 3 4 3 1 0 0 -13
  Janne Ytterholm & Simon Ytterholm 4 5 6 3 6       20
  Martin Hammare & Kristian Petersen 4 0   6 5 6     17
  Mats Gustafsson & Anders Jeding 4 6 6 3 1       16
  Fredrik Anell & Kristofer Wanselius 4 6 3 6 0 P     15
  Magnus Andree & David Barton 4 0 3 5 3       11
  Jocke Emsjö & Niklas Westin 2 6   0         6
  Daniel Arlycke & Hampus Pihl 4 1 0 0 3 wo     4
  Claes Ekman & Torbjörn Rusck 4 0 0 1   0     1
  Nacka Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B4 Sö 20 B4  
  Sö 19 B4 Sö 21 B4  
  Spelschema 4 3 4 4 2 0 0 -11
  Per Janlert & Olof Thedéen 4 6 6 6 6       24
  Christian Nilsson & Christian Saläng 5 5 3 5 2 5     20
  Linus Lindvall & Patrik Lindvall 4 6 6 1 4       17
  Patrik Edvinsson & Lars Kvarnhem 3 5   5 6       16
  Christofer Löfberg & Henrik Strandberg 4 1 0 5 4       10
  Fredrik Ljungkvist & Jimmy Sahlin 5 0 3 1 0 5     9
  Henrik Fahlåker & Andreas Helsing 5 1 0 0 2 1     4
  Tomas Goldbeck-Löwe & Robert Nemlin 4 0   1 0 1     2
  Nacka Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 17 B5 Sö 19 B5  
  Sö 18 B5 Sö 21 B5  
  Spelschema 1 4 3 2 2 0 0 -16
  Melker Helsing & Tomas Helsing 5 6 4 4 5 5     24
  Joel Coldring & Michael Lagerström 4   2 6 1 3     12
  Niklas Mattsson & Rikard Ulvshammar 3   2 5   3     10
  Henrik Rosencrantz & Jens Ölander 2   4   5       9
  Per Blomqvist & Jens Franzen 3   5 2 1       8
  Lotta Rönnisch & Maria Unefäldt 2   4     1     5
  Johan Helander & Johan Mark 2   2 1         3
  Björn Beskow & Daniel Pernsköld 3 0 1 0         1
  Nacka Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B1 Sö 17 B1  
  Sö 16 B2 Sö 17 B2  
  Spelschema 4 4 4 4 2 0 0 -10
  Eloise Nordeman & Michel Nordeman [T] 5 3 3 4 4 6     20
  Per Bökman & Peter Nilsson 5 1 4 5 5 5     20
  Henry Fors & Göran Linder 4 5 5 5 2       17
  Mathias Hultgren & Daniel Ljungberg 4 3 2 5 3       13
  Magnus Olsson & Johan Östman 4 6 2 2 2 wo     12
  Thomas Böhmer & Henrik Stenberg 4 5 4 1 1 P     11
  Christofer Elg & Richard Jelbring 5 1 3 1 4 1     10
  Fredrik Enetjarn & Leif Turesson 5 0 1 1 3 0     5
  Nacka Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B3 Sö 17 B3  
  Sö 16 B4 Sö 17 B4  
  Spelschema 4 2 3 2 3 0 0 -14
  Ida Gezelius & Rasmus Lundberg 5 6 1 2 6 3     18
  Martin Forsström & Matt Squire 4 6   4 6 1     17
  Bobo Gustavsson & Daniel Jensen 3 4 5 6         15
  Elias Frösell & Pär Philipson 3 3   6   3     12
  Lars Eriksson & Robert Leideborg 3 3 6   0       9
  Annika Tidell & Martin Tidell 2 2       5     7
  Angelo Morano & Erik Osnes 4 0   0 0 5     5
  Sara Hammarström & Andreas Hammarström 4 0 0 0   1     1
                     
                     
  Nacka Tjejer Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B2 Må 20 B1  
  Må 19 B2 Må 21 B1  
  Spelschema 3 4 4 4 3 0 0 -10
  Klara Schager & Christina Söderström 5 5 6 6 6 4     27
  Zenzi Brydolf & Paula Lillo 5 1 5 6 3 6     21
  Maria Antonsson & Emma Eirfjell 5 4 6 3 3 2     18
  Anna Hallum & Annika Tidell 4 2 4 6 6       18
  Lisa Rönnberg & Sara Källander 4 6 1 3 5       15
  Katrin Andersson & Mia Ek 4   2 0 1 6     9
  Carin Blicke Rehle & Karin Hoby 4   0 0 0 0     0
  Andrea Bakoczy & Mari Lacombe 5 0 0 0 0 0     0
  Nacka Tjejer Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B1 Ti 20 B2  
  Ti 19 B1 Ti 21 B2  
  Spelschema 4 4 3 4 3 0 1 -9
  Petra Lövblom & Anna Tallkvist 6 6 2 6 6 5   5 30
  Francesca Bäckmalm & Anna Spennare 4 6 6   6 5     23
  Ann-Sofie Börjesson & Sophie Kennerfalk 4 6 6   6 1     19
  Maria Magander & Anna Melinder 5 0 4 6 3 5     18
  Catharina Huss & Rut Huss 6 0 5 6 3 1   1 16
  Matilda Gullbo & Linda Hultnér 5 6 1 0 0 1     8
  Cecilia Agerman & Pia Thedeen 4 0 0 0 0       0
  Sara Hammarström & Fia Lundgren 4 0 0 0 0       0
                     
                     
  Spånga vardag Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B7 Må 20 B7  
  Må 19 B7 Må 21 B7  
  Spelschema 4 3 4 4 4 3 0 -6
  Hanif Hosseini & Stefan Olsson 6 6 5 6 4 2 5   28
  Gustaf Ottosson & Mikael Reinholdsson 6 0 6 5 5 5 4   25
  Viktor Nilsson & Micke Opazo 5 6   5 5 4 4   24
  Fredrik Eriksson & Johan Nygren 5 4 1 5 1 5     16
  Peter Molin & Mårten Skånman 6 2 3 1 5 1 1   13
  Joacim Braunander & Jakob Klerfelt 6 0 3 1 1 3 2   10
  Sebastian Gorsetman & Dan Scharfstein 6 5 0 0 1 1 2   9
  David Broström & Sebastian Larsson 4 1   1 2 3     7
  Spånga vardag Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B8 Må 20 B8  
  Må 19 B8 Må 21 B8  
  Spelschema 4 4 3 4 2 2 1 -8
  Kalle Bogren & Niklas Kylberg 6 6 6 6 6 6 6   36
  Botan Bozarslan & Erik Scheinin 7 4 3 2 4 5 0 6 24
  Gustaf Helgesson & Hampus Nygårds 4 4 3 6 3       16
  Dan Larenius & Charles Mellin 5 2 3 4 0   5   14
  Daniel Martin-Vivaldi & Eric Olsson 6 3 5 0 3 1 1   13
  Morgan Axelsson & Tobias Murray 4 2 3   4 0     9
  Niklas von Heidenstam & Christoffer Lundström 3 3 0   2       5
  Johnny Englund & Joakim Järvheden 5 0 1 0 2     0 3
  Spånga vardag Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B9 Må 20 B9  
  Må 19 B9 Må 21 B9  
  Spelschema 3 4 4 3 1 2 0 -11
  Per Bolander & Lasse Cewe 6 5 3 5 4 1 3   21
  David Hartung & Linus Nyberg Larsson 5 5 1 4 5   3   18
  Magnus Dahlin & Kalle Olsson 4   5 3 4 5     17
  Anthon Wallanger & Tim Wikström 5 4 3 6 2   2   17
  Stefan Cumlin & Anders Maier 5 1 5 3 1   4   14
  Andreas Lindholm & Mattias Ullholm 3   4 2 2       8
  Staffan Eriksson & Mattias Wadsten 3 2 1 1         4
  Andreas Danielsson & Alexander Vesterberg  3 1 2 0         3
  Spånga vardag Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B10 Må 20 B10  
  Må 19 B10 Må 21 B10  
  Spelschema 4 4 4 3 3 3 0 -7
  Magnus Eliasson & Patrik Nylander 6 6 5 6 2 6 4   29
  Fredrik Cronqvist & Johan Grönlund 6 6 1 4 4 2 4   21
  Ola Fredriksson & Andreas Söderqvist 6 6 3 1 2 6 2   20
  Carl Graf & Linus Nelson 6 3 3 1 0 4 4   15
  Rami Ballout & Erik Unander Scharin 4 3 2 5 4       14
  Marcus Ramstrand & Mattias Ramstrand 4 0 6 5     2   13
  Jan Ceder & Toste Junestrand 5 0 4 2   0 2   8
  Kaveh Abbaspour Agdam & Tomas Viborg 5 0 0 0 6 0     6
  Spånga vardag Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B11 Må 20 B11  
  Må 19 B11 Må 21 B11  
  Spelschema 3 4 4 4 3 3 0 -7
  Emil Bäckström & David Erixell  5 6 6 6 6   6   30
  Stefan Ekblom & Fredrik Waker 6 3 5 0 5 1 5   19
  Mattias Ripoll & Mattias Skiöldebrand 6 3 0 5 3 5 0   16
  Patrik Svantesson & Samuel Wahlgren 4   6 5 1 3     15
  Tina Ojdanic & Karolina Söör 6 3 0 2 3 3 4   15
  Ajay Vadher & Martin Vernmark 4 3 4 4 2       13
  Mattias Böhm & Per Westin 6 0 1 1 4 3 2   11
  Sebastian Khalighy & Fredrik Skoglund 5   2 1 0 3 1   7
  Spånga vardag Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B12 Må 20 B12  
  Må 19 B12 Må 21 B12  
  Spelschema 3 3 3 4 3 3 0 -9
  Daniel Edin & David Stefansson 6 6 6 3 5 3 6   29
  Emil Hedsén & Fredrik Johnson 5 5 2 5 4 3     19
  Jonas Fredriksson & Christoffer Noaksson 5 0   6 2 4 6   18
  Rasmus Hallander & Robert Hellman 5 5 4   1 2 4   16
  Kristoffer Kero & Johan Sjömark 5 1 6 1 3   0   11
  Michael Stenlund & Peter Stenlund 6 1 0 0 5 3 2   11
  Joachim Falk & Ronny Fredriksson 3     3 3 3     9
  Kim Lundgren & Sorin Valdman 3   0   1   0   1
  Spånga vardag Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B7 Ti 20 B7  
  Ti 19 B7 Ti 21 B7  
  Spelschema 4 4 3 4 4 3 0 -6
  Emil Tiismann & Hugo Tiismann 5 6 5   1 5 6   23
  Alex Johansson & Tony Sun 6 0 6 6 2 5 4   23
  Francisco Claret & André Dani 6 6 4 6 6 1 0   23
  Adrian Karlsson & Oskar Svensson 5 0 6 3 4 6     19
  Olof Henning & Joel Pettersson 6 3 0 0 5 1 6   15
  Peter Hallebrant & Daniel Lindberg 5 3 2 0 5 3     13
  Mathias Halvarsson & Kenneth Larsson 6 2 1 3 1 3 2   12
  Martin Andersson & Oskar Öhrner 5 4 0   0 0 0   4
  Spånga vardag Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B8 Ti 20 B8  
  Ti 19 B8 Ti 21 B8  
  Spelschema 4 3 4 2 2 3 0 -10
  Hans Bengtsson & Anders Janson 5 3 3 5 6 5     22
  Jim Karlsson & Amil Lafih 5 4 3 2 2 5     16
  Magnus Thyni & Don-Pauli Wigardt 4 5 3 2     5   15
  Peter Groth & Kalle Rönnberg 5 1 3 3 4   2   13
  Christian Drougge & Andreas Segerfeldt 4 5   1   1 5   12
  Richard Kramer & Christoffer Lindgren 5 2 5 3   1 1   12
  Siavoush Esmaeili & Karli Ibrahim 3 3   4     4   11
  Micke Blomdahl & Mårten Byström 5 1 1 4 0   1   7
  Spånga vardag Grupp 9   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B9 Ti 20 B9  
  Ti 19 B9 Ti 21 B9  
  Spelschema 4 4 4 3 3 3 0 -7
  Patrick Dorwarth & Peter Scherr 6 0 4 5 5 6 6   26
  Magnus Carlberg & Anders Cembreus 5 6 5 6 6   2   25
  Sebastian Contreras & Peter Runebjörk 6 2 4 5 5 3 4   23
  Olle Grönberg & Gunnar Möller 6 5 1 4 1 4 0   15
  Stefan Hök & Erik Lundin (T) 5 6 2 1   2 4   15
  Erik Bergquist & Renato Lopez 5 4 6 2 1   2   15
  Tomas Hellström & Niclas Lindkvist 4 1 2 0   3     6
  Oskar Lindblom & Martin Pettersson 5 0 0 1 0 0     1
  Spånga vardag Grupp 10   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B10 Ti 20 B10  
  Ti 19 B10 Ti 21 B10  
  Spelschema 4 3 3 4 3 3 0 -8
  Johan Larsén & Robert Taavo 6 5 4 2 5 5 4   25
  Mattias Blomkvist & Filip Bredin 6 6 4 3 0 6 2   21
  Carl-Johan Carlsson & Robert Högström 3 6     6 5 P   17
  Anton Holgersson & Alexander Karmeland 5 3 2   6 1 5   17
  Niklas Boström & Patrick da Luz 5 0 4 3 1   6   14
  Michael Ojala & Hampus Österlund 5 3   4 6 0 0   13
  Nicklas Lemon & Oliver Lemon 6 0 2 4 0 1 1   8
  Robert Beijmo & Christoffer Toyler Karlsson 4 1 2 2 0   wo   5
  Spånga vardag Grupp 11   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B11 Ti 20 B11  
  Ti 19 B11 Ti 21 B11  
  0 0 0 0 0 0 0 -28
  0               0
  0               0
  0               0
  Gruppen återkommer i april. 0               0
  0               0
  0               0
  0               0
    0               0
  Spånga vardag Grupp 12   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B12 Ti 20 B12  
  Ti 19 B12 Ti 21 B12  
  Spelschema 4 4 4 2 1 3 0 -10
  Jesper Danielsson & Christopher Waldén 6 1 4 6 6 5 5   27
  Erik Isemo & Jacob Philipson 5 4 6 4   1 4   19
  David Balsam & Jonas Breding 5 2 5 5 4 P 1   17
  Begoña Äng Sainz De La Maza & Daniel Äng 4 5 5 2     4   16
  Martin Grönlund & Per Thulin 4 6 1 4     2   13
  Henrik L. Broman & Kristoffer Köllerström 5 0 2 2 2   2   8
  Hannes Jonsson & Gustaf Lartén 3 6 1 0   wo     7
  Johannes Medlock & Philip Saponja 4 0 0 1 0       1
  Spånga vardag Grupp 13   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B7 On 20 B7  
  On 19 B7 On 21 B7  
  Spelschema 4 4 4 3 2 4 0 -7
  Patrik Rustman & Pär Tegerstrand 6 4 6 6 5 6 6   33
  Christian Huber & Peter Yxne 6 5 3 5 3 0 3   19
  Andreas Eklund & Johan Fitinghoff 5 1 5 4   3 6   19
  Stefan Eklund & Johan Giersch 4 6 0 3     4   13
  Alex Blext & Niklas Skoglund 5 2 5 3 3   0   13
  Jorge Gomez Cobacho & Fredrik Prüzelius 5 2 3 2 1   2   10
  Per Lundholm & Jens Nilsson 6 0 1 1 5 3 0   10
  Måns Berlin & Fredrik van der Veer 5 4 1 0 1   3   9
  Spånga vardag Grupp 14   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B8 On 20 B8  
  On 19 B8 On 21 B8  
  Spelschema 4 4 4 4 3 3 0 -6
  Pontus Billstrand & Erik Wennerholm 6 4 5 6 3 6 3   27
  Alex Hartley & Jimmy Hartley 5 2 6 5 6 6     25
  Jutti Kähkönen & Michael Norling 6 6 4 0 4 5 6   25
  Jeff Erici & Peter Iwarsson 6 6 0 4 3 1 3   17
  Mikael Ramnö & Patrik Widlund 6 3 4 2 3 0 0   12
  Ahmed Haidar & Denis Porobic 4 3 2 3 3       11
  Alexander Fridlund & David Sahlgren 5 0 1 1 2   6   10
  Thomas Kindström & Christer Törnros 6 0 2 3 0 0 0   5
  Spånga vardag Grupp 15   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B9 On 20 B9  
  On 19 B9 On 21 B9  
  Spelschema 3 4 4 4 2 2 0 -9
  Eva Söderlund & Kristoffer Hultman 6 6 6 6 1 1 6   26
  Leith Alsaaigh & Fredrik Victorin 4 6 6 6 5       23
  Mikael Norberg & Gabriel Vinberg  4 6 6 5 6       23
  Hannes Eskebaek & Olle Färnlycke 6 0 0 5 5 5 5   20
  Payam Sedighi & Poya Sedighi  6 0 0 1 4 5 0   10
  Daniel Bergdahl & Gustav Elingsbo 4   4 0 2   1   7
  Martin Hjärtstam & Fredrik Jones 5 0 2 0 0 1 P   3
  Jesper Ottosson & Felix Thorstensson 3   0 1 1   wo   2
  Spånga vardag Grupp 16   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B10 On 20 B10  
  On 19 B10 On 21 B10  
  Spelschema 4 4 3 2 2 1 0 -12
  Elias Frösell & Tom Järvheden  4 6 4 5 3 P P   18
  Catrin Backéus & Niklas Jacobsson 4 4 6 P 3 5 P   18
  Emil Hannar & Fredrik Lundin 5 3 2 5 5 1 P   16
  Jonas Forzelius & Daniel Khodr 5 2 5 2 1 wo 5   15
  Fredrik Håkansson & Victor Lindqvist 4 2 0 4   6 wo   12
  Thomas Engdahl & David von Mecklenburg 4 3 5 1     0   9
  Victor Andersson & Helena Mellström 3 4 1 1     wo   6
  Daniel Hallqvist & William Hallqvist 3 0 1 wo   0 wo   1
                     
                     
  Spånga Mixed 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B10 To 20 B10  
  To 19 B10 To 21 B10  
  Spelschema 4 3 3 3 3 3 0 -9
  Gabriella Blomberg & Erik Lundin 5 6 6 3 6 6     27
  Anne Pihl & Arne Wallström 6 0 3 6 6 0 5   20
  Josefin Karbassi & David Karbassi 5 4   0 6 3 6   19
  Martina Rustman & Fredrik Johansson 5 4 0 6   3 1   14
  Molly Hidesäter Bredell & Stefan Bredell 3 6   3     4   13
  Åsa Ek & Stefan Ek 5 2 3   0 5 2   12
  Eva-Lotta Göthe & Andreas Göthe 3 2 6   0       8
  Cecilia Nygren Bonnier & Calle Nygren Bonnier 6 0 0 0 0 1 0   1
  Spånga Mixed 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B11 To 20 B11  
  To 19 B11 To 21 B11  
  Spelschema 4 4 3 4 3 1 0 -9
  Susanne Andersson & Fredrik Andersson 4 4 6 6 5       21
  Madeleine Tegerstrand & Pär Tegerstrand  5 2 5 3 5 3     18
  Beatrice Rurling & Per Flinck 6 1 4 4 1 3 3   16
  Susan Hartley & Jimmy Hartley  6 2 5 3 2 1 3   16
  Sara Ramsfeldt & Peter Sjödin 4 5 1   5 4     15
  Åsa Andorff & Stefan Andorff 5 5 0 2 4 2     13
  Annika Lundborg & Jonas Lundborg 5 1 1 0 1 5     8
  Sibel Wolff & Tobias Wolff 3 4 2   0       6
  Spånga Mixed 3   1 2 x 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B12 To 20 B12  
  To 19 B12 To 21 B12  
  Spelschema 4 4 4 2 4 4 1 -5
  Lotta Stensved & Julle Ydstie 6 6 4 1 5 6 6   28
  Cecilia Maier & Anders Maier 6 6 1 5 4 6 5   27
  Wiktoria Ahnlund & Kristoffer Ahnlund 7 0 5 6 2 5 0 5 23
  Cecilia Gruvberg & Wilhelm Gruvberg 5 6 2 6   3 5   22
  Martina Fagerborg & Filip Flink 7 4 5 5 0 3 0 0 17
  Bettan Molander & Magnus Strauch 5 2 6 0   0 1   9
  Linn Jung Persson & Johan Bruzelius 5 0 1 0   0 5   6
  Kia Deilert & Mats Deilert 5 0 0 1   1 1   3
                     
                     
  Spånga helg Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 11 B10 Sö 13 B10  
  Sö 12 B10 Sö 14 B10  
  Spelschema 4 3 3 4 2 1 1 -10
  Oscar Lindström & Johan Schmidt 5 2 3 6 6     3 20
  Fredrik Cronqvist & Johan Grönlund 5 4 4   6 3   3 20
  Jimmie Engqvist & William Ericson 5 5 3 4 2 5     19
  Daniel Fredriksson & Mathias Liljeström 4 6 2 4 4       16
  Daniel Mannheimer & Patrik Rustman 5 1 4 2 6 3     16
  Erik Brunskog & Tony Sun 5 4 2 2 0   5   13
  Patrik Fromell & Håkan Fröberg 3 2   0 0       2
  Stefan Larsson & Fredrik Wall 4 0     0 1 1   2
  Spånga helg Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 11 B11 Sö 13 B11  
  Sö 12 B11 Sö 14 B11  
  Spelschema 4 3 2 3 2 0 0 -14
  Madelene Schoug & Mark Stenberg 5 5 6 6 6 6     29
  Stefan Hök & Erik Lundin 4 6 3 0 4       13
  Oskar Fogstrand & Johnny Wohlin  4 3 5   0 4     12
  Ludvig Cederteg & Martin Persson 4 1 3 6   2     12
  Carl Amér & Stefan Amér 2 3     6       9
  Jörgen Dalgård & Anders Åberg 3 3   0 2       5
  Andreas Ryden & Pär Tegerstrand  3 3 1     0     4
  Josef Antar & Issa Hido 3 0 0   0       0
  Spånga helg Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 11 B12 Sö 13 B12  
  Sö 12 B12 Sö 14 B12  
  Spelschema 3 4 3 2 4 0 0 -12
  Gusten Dahlin & Mikael Wallman 5 4 6 6 5 6     27
  Olof Sjölin & Erik Tingborn 4 6 6 6   2     20
  Stefan Andorff & Jonas Lundborg 5 5 6 6 3 0     20
  Conrad Herrström & Marcus Wirfelt 4 2 0   3 5     10
  Pierre Henriksson & Nicklas Lindberg 3   5 0   3     8
  Emil Helin & Adam Stigborn 4 1 1 0   4     6
  Andreas Bexell & Pär Johnsson 3 0 0     3     3
  Anton Henriksson & Isak Törnqvist 4   0 0 1 1     2
                     
                     
  Spånga Tjejer Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B7 To 20 B7  
  To 19 B7 To 21 B7  
  Spelschema 4 4 4 4 4 3 1 -4
  Susanne Andersson & Viktoria Ziden 6 6 6 6 6 6   6 36
  Linda Forsberg & Nina Linell 5 6 5 6 5 6     28
  Anna De Geer & Pernilla Thor 6 6 5 0 1 5 5   22
  Rebecca Gulding & Cissi Olofsson 6 0 0 5 5 6 6   22
  Emma Jönsson & Pia Wahlberg 6 0 1 1 6 1 4   13
  Jennifer Dahlin & Camilla Emlé 6 4 1 6 0 0 2   13
  Kristina Blom & Martina Rustman 6 2 6 0 1 0 1   10
  Petronella Larsson & Linda Lundegren 7 0 0 0 0 0 0 0 0
  Spånga Tjejer Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B8 To 20 B8  
  To 19 B8 To 21 B8  
  Spelschema 3 4 3 4 2 2 0 -10
  Elisabeth Bonnier & Nina Nordmark 5 6 4 6 6   3   25
  Katarina Andersson & Anna Söderlund 6 1 5 6 4 6 3   25
  Malin Ekman & Dina Stolt 4 6 6   5   6   23
  Eva Andersson & Monika Hägg 5 5 2 6 1 6     20
  Charlotte Olsson & Charlotte Wenestam 2   6   2       8
  Annika Lundborg & Åsa Andorff 5 0 1 0 4   0   5
  Anna Jäger & Kristina Lidvall 4   0 0 2 0     2
  Marie Hallberg & Jaqueline Milesson 5 0 0 0 0 0     0
  Spånga Tjejer Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B9 To 20 B9  
  To 19 B9 To 21 B9  
  Spelschema 4 4 4 3 3 3 0 -7
  Marie Broberg & Sara Torbjörnsson 5 5 5 6 6 6     28
  Pia Holmberg & Eva Hoszek 6 1 2 4 6 6 6   25
  Julia Brugge & Mireille Mårtensson 5 4 1 2 6   6   19
  Lina Lindberg & Therese Schillen 5 1 6 3 0   5   15
  Sanna Aufwerber & Gunilla Erikson 4 2 4 3   5     14
  Mia Jensen & Hanna Simons 6 5 5 0 0 0 0   10
  Johanna Lilliecreutz & Malin Wiström 5 3 0 6   0 0   9
  Helena Lindström & Ine Seidel 6 3 1 0 0 1 1   6
  Spånga Tjejer Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B11 On 20 B11  
  On 19 B11 On 21 B11  
  Spelschema 4 4 4 3 2 4 0 -7
  Ingela Saarinen Kindbom & Cecilia Östlund 6 5 6 6 5 5 4   31
  Lena Jeding & Sofie Östberg 6 4 2 2 4 6 6   24
  Malena Wallroth Medin & Beatrice Rurling 5 6 5 4 2 P 2   19
  Florence Galibert & Louise Westerdahl 6 2 6 4 4 1 1   18
  Maria Svensson & Erika Tumegård 5 4 4 2 1   1   12
  Cecilia Nygren Bonnier & Susan Hartley 5 1 1 3   0 5   10
  Cecilia Gruvberg & Sibel Wolff 4 2 0 0   wo 5   7
  Wiktoria Ahnlund & Therese Walter 5 0 0 3 2   0   5
  Spånga Tjejer Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B12 On 20 B12  
  On 19 B12  
  Spelschema 3 3 3 3 3 2 0 -11
  Cilla Jegander & Malin Marcko 6 6 6 6 3 5 3   26
  Josefin Karbassi & Jenny Söderlind 5 6 5 4 3 6     24
  Malin Jansson & Cecilia Perssons 6 6 1 5 5 1 3   21
  Andrea Lindberg & Lena Törnroos 6 0 0 2 5 5 6   12
  Anna Halla & Hanna Karlsson 5 0 5 1 1 0     7
  Petra Lindermyr & Marie Nyhed 6 0 1 0 1 1 0   3
   
                     
                     
                     
  Älvsjö vardag Grupp 1                  
   
  To 18 B1 To 20 B1  
  To 19 B1 To 21 B1  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Maths Ohlsson & Ken Wendelin                
  Robin Carlsson & Jonas Wiklander                
  Karl Aspengren & Michael Modig                
  Calle Francke & Tom Ålhed                
  Samuel Grönvall & Noa Källkvist                
  David Gustavsson & Mårten Skånman                
  Ulrik Ahm & Andreas Öhman                
  Johan Geisler & Rikard Platus                  
  Älvsjö vardag Grupp 2                  
   
  To 18 B2 To 20 B2  
  To 19 B2 To 21 B2  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Kristian Alfredsson & Simon Minnema                
  Peter Björk & Ronnie Gustafsson                
  Magnus Algard & David Oliver Elgh                
  Rasmus Olofsson & Henrik Sundström                
  Marcus Karlsson & Patric Lindgren                
  Lukas Larsson & Andreas Riikonen                
  Joakim Graan & Tobias Tibell                
  Olle Printz & Urban Printz                  
  Älvsjö vardag Grupp 3                  
   
  To 18 B3 To 20 B3  
  To 19 B3 To 21 B3  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Mattias Johansson & Michael Norlund                
  Robin Falk & William Franc                
  Andreas Bergström & Linus Henriksson                
  Joacim Ericsson & André Johansson                
  Mattias Andersson & Johan Wickström                
  Patrik Hallin & Johnny Olofsson                
  Matthias Danielsson & Mehdi Yazdanpanah                
  Rickard Engmark & Elie Hamamgi                  
  Älvsjö vardag Grupp 4                  
   
  To 18 B4 To 20 B4  
  To 19 B4 To 21 B4  
  4 4 4 2 4 3 0  
  Kalle Bogren & Niklas Kylberg 5 6 6 6   6 5   29
  Anders Hübner & Fredric Ståhlgren 5 6 4 4   5 5   24
  Christer Baskin & Afif Chahrstan 6 4 5 2 2 6 1   20
  Joel Eriksson & Björn Johansson 6 0 1 3 4 5 3   16
  Tomas Ahtila & Fredrik Haglund 5 2 2 5 P 0 3   12
  Carl Hæggström & Björn Stolt 4 0 5 3 wo 1     9
  Ulf Roos & Linus von Tourtchaninoff 6 4 1 0 2 0 1   8
  Rickard Bender & Alexander Hargelid 5 2 0 1 4 1     8
  Älvsjö vardag Grupp 5                  
   
  To 18 B5 To 20 B5  
  To 19 B5 To 21 B5  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Karl Frostensson & Jens Miöen                
  Johan Hagström & Petter Lindahl                
  Mats Olsson & Jakob Testen                
  Mattias Samuelsson & Jocke Wärme                
  Kristofer Hammarlund & Marcus Liljeblad                
  Jan Johansson & Fredrik Sjöberg                
  Daniel Joelsson & Lars Starrin                
  Gustav Hast & Robert Lundh                  
  Älvsjö vardag Grupp 6                  
   
  To 18 B6 To 20 B6  
  To 19 B6 To 21 B6  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Dan Johansson & Alexander Nordén                
  Viktor Bildsten & Roger Strandbro                
  Staffan Eriksson & Mattias Wadsten                
  Peter Lundin & Patrik Wartia                
  Joel Yderberg & Patrik Yderberg                
  Carl Eldh & Hugo Tiismann                
  Axel Engelberth & Roberth Groth                
  Jonatan Sandberg & Mikael Åkerström                  
  Älvsjö vardag Grupp 7                  
   
  On 18 B1 On 20 B1  
  On 19 B1 On 21 B1  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Toste Junestrand & Björn Stål                
  Nicklas Malmberg & Håkan Söderqvist                
  Simon Chamoun & Gabriel Lahdo                
  Thomas Boström & Bruno Lacombe                
  Tomas Ericsson & Johannes Hamaagi                
  Thomas Magnusson & Karl Sahlin                
  Christoffer Kullander & Marcus Nobell                
  Johan Carleborn & Oscar Lundgren                  
  Älvsjö vardag Grupp 8                  
   
  On 18 B2 On 20 B2  
  On 19 B2 On 21 B2  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Gustav Bäärnhielm & Thomas Ström                
  Christian Bergstrand & Lars Bergstrand                
  David Gransell & Kristoffer Willstedt                
  Johan Wallin & Michel Witenheim                
  Jimmy Olsson & Mats Työläjärvi                
  Aleks Brdarski & Jens Franzen                
  Sami Ingeborn & Alexander Valentini                
  Don-Pauli Wigardt & Nils Wigardt                  
  Älvsjö vardag Grupp 9                  
   
  On 18 B3 On 20 B3  
  On 19 B3 On 21 B3  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Taquin Ho & Martin Jarl                
  Sören Abrahamsson & Göran Flodmark                
  Per Björk & Max Eriksson                
  Joakim Borell & Fredrik Kjellander                
  Marcus Licke & Martin Nyberg                 
  Max Cedborn & Christopher Liffner                
  Peter Linsér & Thomas Wik                
  Stefan Bredell & Karl Zaar                  
  Älvsjö vardag Grupp 10                  
   
  On 18 B4 On 20 B4  
  On 19 B4 On 21 B4  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Patrik Eriksson & Mikael Kristiansson                
  Fanny Ahlqvist & Elin Rosman                
  Thomas Eldh & Jan Johansson                
  Tobias Roswall & Tom Sandström                
  Robert Katic & Nina Klasson                
  Daniel Detterfelt & Göran Linder                
  Mattias Berggren & Fredrik Ehn                
  Gustaf Lundegren & Martin Lundegren                  
  Älvsjö vardag Grupp 11                  
   
  On 18 B5 On 20 B5  
  On 19 B5 On 21 B5  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Kjell Nyzelius & Stefan Nyzelius                
  Andreas Edman & Daniel Jonsson                
  Malin Ekman & Calle Stålhem                
  Patrik Brodin & Robert Brundin                
  Peter Ek & Victor Samuelsson                
  Daniel Hermundstad & Håkan Richter                
  Jan Härkesjö & Tony Rex                
  Louise Arnshoff & Annica Saltskog                  
  Älvsjö vardag Grupp 12                  
   
  On 18 B6 On 20 B6  
  On 19 B6 On 21 B6  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Roland Andersson & Julia A. Milekovic                
  Mathias Gelabert & Rafael Kiersz                
  Rikard Andersson & Åsa Andersson                
  Tom Christerson & Simon Hamilton                
  Thomas Areskough & Mikael Steiser                
  Erik Frostensson & Gustav Frostensson                
  Catrin Franzén & Jenny Hedman                
  Emili Rejsjö & Ulrika Roth                  
                     
                     
  Älvsjö helg Grupp 1                  
   
  Lö 11 B1 Lö 13 B1  
  Lö 12 B1 Lö 14 B1  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Mathias Lind & Fredric Ståhlgren                
  Christer Baskin & Afif Chahrstan                
  Joachim Karlsson & Peter Molin                
  Patrik Hallin & Philip Rakell                
  Christian Fahlstedt & Anders Hedberg                
  Robin Falk & William Franc                
  Mats Olsson & Jakob Testen                
  Niklas Granström & Daniel Segfeldt                  
  Älvsjö helg Grupp 2                  
   
  Lö 11 B2 Lö 13 B2  
  Lö 12 B2 Lö 14 B2  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Jonas Oldbro & Joacim Tidblad                
  Per Bolander & Lasse Cewe                
  Per Kramer & Jon Ramkloo                
  Roger Strandbro & Karl Wik                
  Magnus Ballchand & Johan Virtanen                
  Olle Löwbeer & Mattias Samuelsson                
  Anders Dahlgren [T] & Gustav Bäärnhielm                
  Henrik Hillström & Jonas Teng                  
  Älvsjö helg Grupp 3                  
   
  Lö 11 B3 Lö 13 B3  
  Lö 12 B3 Lö 14 B3  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Fredrik Dehlin & Christian Rosén                
  Johan Edlund & Tomas Persson                
  Christer Andersson & Johan Behm Eklund                
  Bruno Lacombe & Jocke Wärme                
  Calle Eklöf & Ronny Fredriksson                
  Magnus Lindgren & Stefan Wallerman                
  Håkan Holm & Erik Karlsson                
  Johan Andersson & Patrik Esperstrand                  
  Älvsjö helg Grupp 4                  
   
  Lö 11 B4 Lö 13 B4  
  Lö 12 B4 Lö 14 B4  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Mikael Koch & Benny Lindberg                
  Danne Nilsson & Fredrik Stenfors                
  Fredrik Eriksson & Martin Karlsson                
  Björn Edebrand & Christian Petersson                
  Conny Lindholm & Stefan Nygren                
  Axel Brundin & Adam Stigborn                
  Miguel Sagaseta & Dennis Unefäldt                
  Carl Amér & Stefan Amér                  
  Älvsjö helg Grupp 5                  
   
  Lö 11 B5 Lö 13 B5  
  Lö 12 B5 Lö 14 B5  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Carl Adelstrand & Oscar Gustafsson                
  Marcus Edholm & Mattias Hillerö                
  Johan Olsson & Martin Redborn                
  Andreas Friberg & Mikael Söderlundh                
  Gustav Fredblad & David Anello                
  Tobias Ejeby & Adam Tingman                
  Henry Edvardsen & Sebastian Lumare                
  John Hagdahl & Dennis Thid                  
  Älvsjö helg Grupp 6                  
   
  Sö 11 B1 Sö 13 B1  
  Sö 12 B1 Sö 14 B1  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Fredrik Hultner & Tobias Stenberg                
  Andreas Stenlund & Mattias Öhman                
  Anders Dahlgren & Tobias Schön                
  Fabian Vidal Flores & Francisco Flores Frías                
  Niklas Svärd & Andreas Wallenberg                
  Lucas Molin & Joar Stålnacke                 
  David Broström & Emil Jönsson                
  Johan Pettersen & Mehdi Yazdanpanah                  
  Älvsjö helg Grupp 7                  
   
  Sö 11 B2 Sö 13 B2  
  Sö 12 B2 Sö 14 B2  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Johan Wiström & Peter Yxne                
  Jacob Philipson & Henrik Rosencrantz                
  Mark Albeek & Robin Gustavsson                
  Charlotte Fuhrman & Alvaro Pascual                
  Paula Lillo & Staffan Malmer                
  Love Carlsson & Magnus Sandström                
  Fredrik Blomquist & Jonas Stam                
  Mikael Mansjö & Tobias Olofsson                  
  Älvsjö helg Grupp 8                  
   
  Sö 11 B3 Sö 13 B3  
  Sö 12 B3 Sö 14 B3  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Joakim Hibell & Johan Lundgren                
  Hampus Danielsson & Jesper Danielsson                
  Claes Ekman & Torbjörn Rusck                
  Anastasia Gross & Josef Skogberg                
  Stefan Bredell & Anders Frisk                
  Marcus Gustafsson & André Isberg                
  Tove Arrelid & Elin Forsberg                
  Patrik Alström & Joakim Philipson                  
  Älvsjö helg Grupp 9                  
   
  Sö 11 B4 Sö 13 B4  
  Sö 12 B4 Sö 14 B4  
  Se resultaten via Backhandsmash
  Petra Grönvall & Ulric Grönvall                
  Pierre Westerdahl & Patrik Widlund                
  Christer Hammar & Robert Klatzkow                
  Marie Bergsman & Jon Bergsman                
  William Larsten & Calle Stålhem                
  Jesper Aldentorp & Kit Cheng                
  Mathias Kallio & Susanne Kallio                
  Fredrik Bäckstrand & Mats Enebrink                  
  Älvsjö helg Grupp 10                  
 
  Sö 11 B5 Sö 13 B5
  Sö 12 B5 Sö 14 B5
  Se resultaten via Backhandsmash
  Daniel Taub & Linda Tuab                
  Erik Näslund & Alexander Tchernitchenko                
  Sara Hammarström & Andreas Hammarström                
  Per Holmin & Björn Rumar                
  Lena Skoog & Rickard Skoog                
  Chris Leung & Peter Man                
  Roger Eklund & Håkan Ferm                
  Susanne Brundell Wahren & Martin Wahren